MTÜ Hõimulõimed juhatus aastal 2023–2024

Bogáta Timár

Esimees

Olen pärit Ungarist, Eestisse kolisin 2020. aasta alguses. Kuigi keeled ja soome-ugri rahvad on mind alati paelunud, sai see 2013. aastal minu elu keskpunktiks ja on seda siiani. Minu uurimisvaldkonnaks on niidumari keel, mille kohta olen läbi viinud mitmeid uuringuid ja osalenud paljudes rahvusvahelistes uurimisprojektides. Õpetan soome keelt ka eraõpetajana ning olen meie soome-ugri bändi Kännu Peal Käbi liige. Akadeemilise ringkonna kõrval on mulle südameasjaks olnud populaarteadus ja soomeugrilaste tutvustamine. Usun, et selleks, et olla oluline, tuleb sind näha ja kuulda, ning seda loodan esimehena tugevdada.

Atte Huhtala

Sekretär

Olen pärit Soomest. Viimastel aastatel olen sageli külastanud Eestit ning alates 2023. aasta sügisest elan Tartus. Õppisin soome ja soome-ugri keeli põhjalikult Turu Ülikoolis. Õpingute ajal sain tutvuda lähemalt laia soome-ugri maailma, selle võtmepaikade, teadlaste, aktivistide ja valguskandjatega. Hõimulõimede tegevust juba pikka aega jälginuna mulle oli selge, et tahan oma panusega ühingu tõesti olulisele tööle kaasa aidata. Tulevikus kavatsen keskenduda soome-ugri koostöö kõrval akadeemilistele püüdlustele ning uurida ja avada soome-ugri keelte, kultuuride ja rahvaste iseloomu ja eripärasid ka teaduslikult. Soomeugrilus on meie enesemõistmise keskne osa; sidemete säilitamine ja oma juurte tundmine on pidevalt muutuvas ja aina ebakindlamas maailmas üha olulisem.

Anti Lillak

Laekur

Üks juur Virust, teine Setost, pean end põliseks sisemaiseks idaeestlaseks/läänemeresoomlaseks. Soome-ugri sugulus ja eestlaste pärandi võrdlemine hõimlastega paelusid mind juba Tartu Ülikoolis arheoloogiat õppides, kuid aktiivsemat elu soome-ugri maailmas alustasin 2017. aastal, mil liitusin seltsinguga Fenno-Ugria Noored. Olen üks MTÜ Hõimulõimed asutajaliikmeid. Mu põhitööks on muuseumiõpetajana Eesti Rahva Muuseumis aidata igas eas huvilistel avastada Eesti ja soome-ugri kultuure ja ajalugu. Ent maailma ja selle põnevate üksikasjade avastamine on väga tähtis mulle eneselegi. Hõimulõimedes olen koos mõttekaaslastega kogenud nii üksjagu avastamisrõõmu kui ka saanud tasapisi nügida soome-ugri asju endale meeldivas suunas.

2022–2023Esimees: Bogáta Timár
Sekretär: Agnes Lea
Laekur: Britt-Kathleen Mere
2021–2022Esimees: Anna Kuznetsova
Sekretär: Agnes Lea
Laekur: Merit Niinemägi
2020–2021Esimees: Anna Kuznetsova
Sekretär: Britt-Kathleen Mere
Laekur: Merit Niinemägi
2019–2020Esimees: Anna Kuznetsova
Sekretär: Carmen Nõlvak
Laekur: Merit Müller